home kontakt sitemap
 
Kontaktujte nás
Navštívte náš E-SHOP
Cenník a produktový katalóg
Pokládka rohože
Dotykový regulátor DEVIreg Touch

Klimatizácie LG

Klimatizácie LG sú technológiou patriace medzi najdokonalejšie a najviac predávané vo svetovom meradle a na toto miesto ich radí vysoká technická vyspelosť, výborné výkonové parametre, energetická nenáročnosť, spoľahlivosť, dizajnová dokonalosť a veľmi dobrá dostupnosť náhradných dielov.

Moderná klimatizácia je teraz využiteľná počas celého roka. Princíp tepelného čerpadla, ktoré klimatizácie LG používajú, umožňuje nielen efektívne chladenie počas letných dní, ale aj výhodné vykurovanie v prechodnom a zimnom období a to aj za veľmi nízkych vonkajších teplôt. Ekonomickosť týchto zariadení je vyjadrená koeficienty energetickej účinnosti COP (Coefficient of Performance) - pre vykurovanie a EER (Energy Efficiency Rating) - pre chladenie. Stanovuje pomer medzi úžitkovou a dodanou energiou. Klimatizácie LG sa vyznačujú výbornými hodnotami docieleným používaním inovatívnych riešení, medzi ktoré v oblasti energetických úspor a vysokých hodnôt výkonu patria vlastný DC invertorový systém, úpravou geometrie lopatiek ventilátora dosahujú  jedny z najlepších parametrov hladiny hluku, GOLD FIN povrchová úprava výparníkov zabezpečuje dlhú životnosť aj v nepriaznivých podmienkach - bolo by možné spomenúť aj ďalšie jedinečné technické vylepšenia. Vnútorná jednotka prečerpáva vzduch v priestore v ktorom je aktívny, preto klimatizácie LG pracujú aj ako veľmi výkonné čističky vzduchu, pre tento účel bol vyvinutý unikátny LG systém čistenia. Antibakteriálny, plazmový, nano - karbónový, antialergický, nano - biorozpúšťací a trojitý bariérový filter, sú spojené v jednom komplexe, ktorým sa klimatizácia dokáže s maximálnou účinnosťou vysporiadať s časticami prachu, plesňami, zvieracou srsťou, zápachmi rôzneho druhu, alergénmi, či baktériami. Ozdraveniu ovzdušia klimatizácie LG dopomáhajú aj systémom odvlhčovanie vzduchu, bez nadbytočného ochladzovania miestnosti.

Výrobca kladie značný dôraz i na vzťah techniky a životného prostredia, klimatizácie LG preto v rámci ochrany ozónovej vrstvy používajú výhradne ekologické chladivá, nízkou energetickou potrebou znižujú emisné zaťaženie ovzdušia a sú vyrábané s ohľadom na maximálnu využiteľnosť a recykláciu použitých materiálov.